برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
تاون هال 10 آموزش تکنیک ها و مپ ها

تاون هال 10 آموزش تکنیک ها و مپ ها

بدون شک آپدیت تاون 10 بازی کلش اف کلنز یکی از جذابترین آپدیت ها بود.
از زمان معرفی بازی کلش اف کلنز Clash of Clans کمپانی سوپرسل، همواره اقدام به ساخت و معرفی آپدیت های جدید کرده و میکند. یکی از این دسته آپدیت ها، تاون هال 10 است که در این مقاله سعی در معرفی این آپدیت، انواع مپ های در این آپدیت ها، نقاط قوت و ضعف هر کدام و در نهایت چند نمونه از هرکدام و چند نکته کاربردی دیگر را معرفی می کنیم. مثل همیشه با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

فضا و تم آپدیت تاون هال 10

با آپدیت بازی به تاون هال 10 اولین موضوعی که توجه شما را به خود جلب میکند، تغییر رنگ بندی فضای دور دهکده یا Clane ساخته شده خود که به رنگ بسیار خشن و تند قرمز و آبی خاکستری است که نوید حضور در مکانی خوفناک را میدهد. بله، تم (به انگلیسی Theme) یا فضای این آپدیت آتشفشان است. و این موضوع را در نگاه دوم که متوجه دو کوه آتشفشان عظیم که مواد مذاب از نوک قله تا مرز فضای مشخص شده ی سرتاسر Clane شما متوجه می شویم.

نیروهای دریافتی در این تان ها

در بین نیروهای مهاجم و دفاعی، مهم ترین نیروهایی که در این آپدیت به شما داده میشود:
barbarian king و Archer Queen بعنوان شاه و ملکه فرمانروای این آپدیت از نظر نیرو و قدرت حمله و نابودی که تا سطح (به انگلیسی Level) 40 که سطح نهایی (به انگلیسی Max) قابلیت ارتقا دارند، بعنوان Champion این دسته در اختیار بازیکنان قرار میگیرد.

انواع مپ ها

مپ (به انگلیسی Map) در بازی Clash of clans، بنا بر درخواست،هدف و روش بازی بازیکنان متفاوت است و به دسته های : مپ فارمینگ (به انگلیسی Map Farming)،تروفی یا کاپ (به انگلیسی Trophy)، مپ وار(به انگلیسی Map War) و مپ هایبرید(Map Hybrid) تقسیم میشود.

مپ فارمینگ مورد علاقه کسانی است که معمولا سطح یا Level زیر 100 دارن و هدفشان تنها ارتقای سازه، نیرو و منابع Clan خود است. در این مپ، تاون هال در قسمتی جدا و منابع در وسط یا قلب Clane گذاشته میشود که در هنگام حمله مهاجمان کمترین آسیب به منابع بازیکن برسد.

نمونه هایی از مپ فارمینگ را در زیر مشاهده میکنید:

مپ فارمینگ تاون هال 10

مپ تروفی

مپ تروفی یا کاپ برای کسانی هست که میخواهن سطح خود و Clane خود را بالا تر برده و قدرتمند تر شوند. از ضعف های ین مپ این است که منابع در موقعیت بسیار آسیب پذیری قرار میگیرند و ریسک از دست دادن منابع توسط متجاوزان بسیار زیاد است.
نمونه های این مپ:

مپ تروفی

مپ هایبرید:

حال که با دو مپ فارمینگ و تروفی آشنا شدیم، به این نکته هم توجه داشته باشید که گاهی استفاده از هردو ویژگی فوق گزینه بسیار مناسبی میتواند باشد. بنابراین این مژده را میدهیم که مپ سوم دقیقا همین گزینه بسیار مناسب است. هایبرید در واقع ترکیب هردو مپ فارمینگ و تروفی است و انتخاب کنندگان این مپ در واقع با یک تیر دو نشان میزنند. یعنی هم از منابع خود در حمله ها مراقبت میشود و هم تروفی را می توانند ارتقا دهند.

مپ هایبرید تاون هال 10

وار مپ

مپ وار، صرفا گزینه ای برای معنی بخشیدن به نام بازی یعنی جنگ بین قبیله ای و Clane هاست و بازیکنان علاقمند به ارتقای سطح Clane و شناساندن خود بعنوان یک فردی با Clane قدرتمند می توانند با شکست حریفان خود سطح خود را بالا و بالاتر ببرند. اهمیت جایگذاری و استراتژی چیدن در این مپ به قدری مهم است که گاهی سرنوشت جنگ را به نفع یا خودت شما تغییر می دهند.
نمونه هایی از این مپ:

وار مپ تان هال 10

در این مقاله از سری مقاله های تحلیل و بررسی تاون هال ها به بررسی تاون هال 10 کلش اف کلنز پرداختیم.
مثل همیشه، نظرات و پیشنهادات خودتون رو در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

بالا